RPG hry 2

Moje další recenze o RPG hrách aneb něco o těch hrách, které momentálně hraju.
Na úvod bych ráda podotkla, co je podle mě nejhlavnější v RPG. Nejdůležitější je příběh, ten určuje kvalitu. Pokud je hra jenom o tom, kdo s kým chodí, pak to není RPG hra, ale nová verze telenovely. V takových RPG se dá narazit na různé lidi, kteří mají různé představy o tom, co to vlastně RPG je. Jak už jsem se zmiňovala v předchozím článku, založit RPG je snadné, ale vést ho, je těžší.
TO RPG
Podle mě je to nejlepší RPG, které jsem hrála. Je to dáno i tím, že tady jsou opravdu hráči, kteří si se svými postavami sedli a umí za ně hrát. Na začátku to bylo trochu složitější, když ještě byli jinačí hráči. Elijah se o rodinu nezajímal, jenom o Hayley a neustále za ní chodil, zatímco z Rebekah se stala hysterka. I s Hayley byly ze začátku problémy, protože neodpovídala Hayley ze seriálu. Ale pak se to srovnalo, našel se novej Elijah, nová Rebekah (aneb ona se konečně uvolnila, tak jsem si ji schramstla pro sebe) a nová Hayley.
Příběh docela připomínal první serii, když se řešila mírová smlouva mezi nadpřirozenými bytostmi a čarodějky zatím plánovali unos a zabití Hayley. Všechno to bylo ozvláštněno tím, že se tam jako bonus objevil Mikael chystající se zabít Niklause. A kromě toho se Mikael stihl setkat i se svojí ztracenou dcerou Aliseou (moje postava, prvorozená dcera, která podle seriálu údajně umřela na mor, ale protože mi producenti TO kradou nápady, tak by mě nepřekvapilo, kdyby se v seriálu objevila) a zmínit se jí o kouzle v Esteřině grimoáru, které by proměnilo upíra opět na člověka. Alisea ho pochopitelně hned použila na sebe. Mezitím stihli ostatní Původní zabít Mikaela.
Trochu vím i něco o budoucním příběhu, který se rozjede až v září. Momentálně je prázdninová pauza a kromě jednoho zamilovaného párečku Kola a Genevieve, kteří si odjeli na dovolenou na Bali, se nic neděje. Ale v září se konečně pořádně ukáže Benjamin, padouch a bratr Genevieve, který je odhodlaný dokončit práci čarodějek a zničit dítě Klause. K tomu by se tam měl někdy objevit Roderick, Alisein bývalý a zároveň tisíc let starý čaroděj, který je odhodlaný zničit všechny upíry. O zábavu tedy budeme mít všichni postaráno.
Jinak hra probíhá momentálně na chatzy, ale panují uvahy, že by se hra do září přesunula na forum. Já bych to uvítala, protože na foru je alespoň dostupná historie a dají se editovat příspěvky. S adminy je taky dobrá domluva, když jsem si vymyslela Rodericka, tak ho zakomponovali do příběhu a v budoucnu se nějak spolčí s Benjaminem. A to jsem se ještě nezmínila o svojí nové postavě Kate (já jí prostě musím strčit všude), která se tam objeví, a jejíž minulost tentokrát nemá nic společného s Harry Potterem, ale s Genevieve a Benjaminem.
Hodnocení: Jak už jsem se zmínila, podle mě nejlepší RPG.
TO RPG 2
(odkaz není, je to jenom skupina na fb)
Tady si spíš postěžuju na svoje zážitky, protože s tímto RPG nemám až tak dobré zkušenosti. Založila ho jedna dívčina, které bylo v TO RPG, které je popsané výše, odejmuta Hayley a na protesot odešla úplně, ačkoliv Katie hrála dobře. Následně si založila vlastní RPG, do kterého natáhla i mě. Měla jsem tam hrát Rebekah.
Brzy se začalo hrát, zpočátku se jelo podle seriálu, příjezd Hayley, zjištění, že je těhotná. Čekala hsen , až nastaneš čas, aby přijela i Rebekah, kdy už si vyřeší svoje věci. Ale nic se nedělo, nastaly nějaké problémy a následně byl restart. Po tom restartu se najednou stala, že za Rebekah jsem už nehrála já. Přišla jsme o ni dřív, než jsem stihla začít hrát. To byla první věc, co mi vadila.
Když jsme přišla o Rebekah, tak jsem alespoň vytáhla svojí Aliseu a Alice, k tomu jsem si přibrala i Genevieve, ale ta zatím byla stále mrtvá. Většinu času jsem se nudila, ptala jsem se, jestli někdo nepujde hrát, ale bez reakce. Takže mi zůstalo jenom sledovat, jak se dává dohromady Sophie a Elijah, Kol a Hayley, Davina a Klause, Rebekah a Marcel.
Z nudy jsem si tam vytvořila dvě akce. V jedný jsem unesla Hayley, ale ta potom utekla, místo aby hráčka počkala, až bude zachráněna nějakým Původním a tím by došlo ke konfrontaci mojí postavy s ostatními. Jenže díky tomu útěku se ukázala tahle akce jako zbytečná. Proto jsem vymyslela další, tentokrát zaměřenou na Původní. S pomocí jedné další vymyšlené čarodějky způsobovala Alisea pomalé umírání Původním s tím, že se tam brzo objeví Klaus, zarazí to a konečně dojde k té očekávané konfrontaci. Jenže u mě nastali technické problémy a ten den jsem pak už nemohla hrát.
Další den, když jsem se konečně dostala na počítač, jsem zjistila, že už nejsem ve hře. Byla jsem vyhozena bez nějaké možnosti se k tomu vyjádřit a adminka se mnou odmítala komunikovat. Ani jsem netušila proč přesně jsem byla vyhozena. Za to, že jsem vymyslela akci? Později jsem zjistila, že to bylo kvůli tomu, že jsem se snažila převzít hru. Já jsem se ale jenom snažila hrát. Ale pro jistotu adminka změnila všude hesla, abych tam nemohla se ani podívat.
Asi o týden později odešlo ze hry dalších několik hráčů, protože se najednou zrušili všechny vymyšlené postavy. Místo aby se jenom zakázali další vymyšlené, tak se zrušili rovnou všechny a bez nějakého logického RP vysvětlení všechny zmizeli. Následně zmizelo i několik hráčů.
Nyní, cca o měsíc později, jsem tam nakoukla (mají smůlu, dostala jsem se jim tam znova, změny hesla nepomáhají) a zjistila jsem, že už se nějak moc nehraje. Příběh se nijak neposunul a co jsem viděla, tak aktivně hraje už asi jen Kol a Hayley. Celé RPG se tedy smrsklo jenom na hraní románku těch dvou.
Hodnocení: Ukázka nic moc RPG. Někdo tohle RPG jednou nazval „Ordinace v New Orleans“
Once Upon A Time RPG
Tohle RPG se teprve rozjíždí, začalo se hrát zhruba před měsícem. Dění hry jsem moc nesledovala, protože jsem většinu času byla pryč. Ale vede to ta samá adminka, která vede i The Originals, takže o kvalitě bych nepochybovala. Jenom se to musí pořádně rozjet a já bych se tam ráda přestala nudit, protože hraju Belle, která je pořád zavřená na psychiatrii. A momentálně trochu zlobí chat na facebooku, že někdo nevidí něčí příspěvky, takže domluva je trochu složitější. Ale zaslechla jsem něco o tom, že hra momentálně trochu stagnuje. Snad se to znovu rozpohybuje. Hraje se také na chatzy a o přesunu na forum, nepadla zmínka.
Hodnocení: Uvidíme
Teen Wolf RPG
Další z RPG, které vedou ti samí lidé a které je také v začátcích. Hraje se zhruba tak týden. ale tentokrát na foru. Ta stránka, kde je forum založené, není uplně perfektní, nějaké mouchy to má, ale funguje to. Příběh se zatím neliší tolik od seriálu, Scott pomalu zjišťuje, že je vlkodlak a Stiles tomu přihlíží. Oproti seriálu nastala změna, že Aiden a Ethan přijeli dřív, z jakého důvodu jsem ještě nepochopila. Taky se objevil Isaac hned na začátku a stejně tak Kira. Díky tomu budou ty vztahy pěkně zamíchané, máme tady potencionální vztah Scotta a Allison, Isaaca a Allison a Kiry a Scotta. Kromě toho se už stihla přeměnit i Malia (kterou jse původně chtěl hrát já, ale nestihla jsem si ji včas zabrat, protože jsem byla na táboře). Mezi nimi se pohybují dvě vymyšlené postavy, Darcy Blake, což je sestřenice Allison, lovkyně a nová učitelka biologie, a Layla Reed/Moon, což je vlkodlačice, odhlodlaná pomstít svoje dva bratry zabité Kate Argent. Děj tedy bude taky pěkně zajímavý.
Hodnocení: Jsem zvědavá, jak se to vyvrbí
Pretty Little Liars RPG
Tohle bude spíš reklama na nalákání nových lidí, protože tady není co recenzovat. Hrát se ještě nečekalo, momentálně se trochu čekala na to, až se jedna adminka vrátí z tabora a opraví tlačítka na foru. Nikdo jiný to totiž neumí, fora založená tímhle stylem jsou trochu složitější. Jinak nějaké postavy už obsazené jsou, místnosti a všechno je založené, teď jen stačí začít hrát.
Hodnocení: Co mám hodnotit, když se ještě nehraje? Asi ten design fora. Ten musím pochválit.
Bradavice RPG
Další reklama, protože tady se také ještě nezačalo hrát. A bůh ví, jestli se vůbec začne. Jedna adminka je momentálně někde na dovolené a ta druhá (já) si není moc jistá. První adminka vymyslela, že tam budou postavy z Harryho Pottera a začne se jakoby od začátku. Jenže jak to teď udělat, aby to nebylo jenom kopírování knih. Proto jsem vymyslela pár ozvláštění, v čem se bude děj lišit,. Taky jsem tam šoupla svoji Kate z povídky (a pokud to pojede stejným stylem jako povídka, tak musím dopsat čtvrtou část Kate dřív, než se Kate dostane v RPG na konec čtvrtého ročníku) a přemluvila jsem i Špaketu, aby tam dala svoji Vicky. Jenom se bojím, aby se děj netočil jenom kolem našich postav a pak si lidi nestěžovali. Proto pokud by se našel někdo, kdo by měl svojí vymyšlenou postavu, která by ozvláštnila děj s pěkným příběhem, tak ji tam radi uvítáme. Stejně tak by se mi hodil i někdo, kdo by si vzal Rebeku (sestra Draca Malfoye) a v budoucnu Elizabeth Reedovou.
Hodnocení: Design je tu vážně pěkný. Já zbožňuju tu malou hůlku jako kurzor.
The Vampire Diaries RPG
(odkaz není, je to jenom skupina na fb)
Tohle RPG není z těch nejkvalitnějších. Chvílema to zezačátku připomínalo frašku, když se tam nahrnula zezačátku spousta vymyšlených postav, kteří byli v něčem super (například upírka-čarodějka, upír s prstenem, který z něj dělá hybrida…). Pak se to zarazilo a dodalo se tou trochu serioznosti. Přesto příběh trochu pokulhává a většinou si tam postavy prostě dělají, co chtějí. Každá postava si tam vyvíjí svůj příběh a chybí tam něco, co by ten příběh spojovalo do jednoho velkého.
Na začátku se tam někdy objevil Mikael, který chtěl pozabíjet hybridy, Klause a jeho děti. To vypadalo nadějně, ale následně byl Mikael zabit a ta linka s ním se podle mě moc nevyužila. Navíc si myslím, že té, která tou dobou hrála Klause, Klaus prostě tolik nesedl.
Celkově se toho v tomhle RPG stalo hodně. Kupříkladu uzavření druhé strany, návrat mrtvé Safiry k životu, Alisea unášející Alice, která je těhotná s Klausem, a následně ji ovlivnila, aby zapomněla na Klause. Potom Alisea zjistila, že je příbuzná s Původními a s Klausem udělala dohodu, že jeho nechá na pokoji výměnou za jeho krev.
A pak je tam vztah Alisey s Trevorem, který vznikl velmi zajímavým způsobem. Alisea pomáhala Mikaelovi u zabití jeho sestry, Trevorovi zlomila vaz a o chvíli později se potkali v Grillu a pak se spolu vyspali. Asi o týden později ho Alisea unesla, spoustala v jednom sklepě a zatímco Sophie toho využívala a mučila ho, Alisea vydírala Claire (Trevorova sestra), aby ji přinutila získat pro ni Klausovu krev. Následně pak byla uzavřena ta dohoda. Později se spolu ti dva znovu vyspali a to několikrát a během toho se začali nějak sbližovat. Nakonec dokonce se začali bavit i o dětech a dostali spontánní nápad mít spolu dítě, takže našli jedno kouzlo, které je udělalo plodné. A protože tou dobou byli na Whitmoru, kde se znovu zavedl Augustinský výzkum, tak je pak unesli šílení vědci a chvíli je drželi. Zjistili, že Alisea je těhotná a tak pak chtěli dělat v budoucnu pokusy na tom dítěti. Mezitím nechali Trevora jít s tím, že mu píchli tu látku, která ho nutila jíst upíry a zabíjet je. To zabíjení se později vyřešilo, jakmile už byla Alisea na svobodě a tamti Augustinští vědci mrtví. Trevor teď už upíry jenom papá, nezabíjí je. Všechno šlo pak v pohodě, Alisea zjistila, že čeká dvojčata, Trevor ji požádal o ruku, byla svatba, líbánky, pak porod, Alisea upadla do komatu, málem se už nikdy neprobrala, ale probral ji její bývalý, Roderick (ano, ten z toho TO, protože se sama od sebe opičím), který nyní přijel do Mystic Falls zničit všechny upíry. Tím to momentálně skončilo a to se ještě neví, že jedno dítě z těch dvojčat, je Roderickovo.
Tohle byl příběh Alisey, Alice se mezitím dala dohromady s Mikem, vzali se, ona porodila tu Klausovu dceru Rosalyn, Mike i Alice umřeli a zase ožili. Jinak je u nich nuda, akorát si Alice ještě vzpomněla na všechnu svojí minulost, na kterou ji Alisea přinutila zapomenout.
Jak je vidět, tak tahle hra se spíš soustředí na vymyšlené postavy, než na ty seriálové. A taky docela na ty porody, protože Claire nedávno porodila holčičku Elodii, jejíž otcem je Tyler. Pak je tam těhotná ještě vymyšlená Sophie s Hektorem a Karen čeká dvojčata s tím Lukem, kterého zabil Trevor. Asi tam budeme muset brzo založit nadpřirozenou školku.
Ale ačkoliv tohle RPG kvalitou není až tak super, já to mam pořád ráda. Hlavně kvůli tomu zdejšímu příběhu Alisey. Ale trochu mě mrzí, že Původní se tady tolik nezapojujou (mimochodem, je volnej Elijah a hodil by se někdo, kdo by ho hrál), stejně jako většina ostatních seriálových postav. Snad to trochu rozproudí Roderick, který se je bude snažit zabít.
Hodnocení: Příběh ucházející, dobří hráči, ale teď to chce trochu nakopnout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *