Rostlina vs. Bradavice

Milý deníčku!
Mám hrozný strach. Bradavice jsou v ohrožení a nemůžeme ven.
Začnu ale od začátku. Asi před rokem se nalezlo jedno záhadné semínko. Předpokládám, že to bylo to, se kterým přišel nějaký profesor na semináč bylinkářství minulý rok. Profesoři se hádali o tom, co to je za rostlinu. Později ji začali ve třetím patře pěstovat. Psalo se o tom i v Denním věštci.
Před pár týdny, když jsem čekala před učebnou OPČM, rozhlasem oznámili, že na pozemcích jsou divoká zvířata a že je zákaz chodit na pozemky. Byla jsme zvědavá tak jsem se šla alespoň podívat na ně ze střechy. To bylo den po plese a v době kdy jsem začala chodit s Johnem Colwenem.
O pár dní později, myslím že byl zrovna čtvrtek nebo středa, jsem se ráno vzbudila později. Nejprve jsem šla normálně na hodinu (pozdě protože sem zaspala) ani mě nepřekvapilo, že nedorazil profesor. Našla jsem Johna a šla s ním na oběd. Tam se objevil Aquarin a řekl nám, že Brumbál se vydal se zoology a několika dalšími lidmi do lesa. Měli jsme počkat v síni až se vrátí. Nakonecse vrátili ale pak vypukla panika. Doprostřed síně se přenesl Brumbál se dvěma bystrozory a mrtvolami. Jak jsme sep ozději dozvěděla byli to zologové a pracovník ministerstva. Bystrozor obvinil Brumbála z jejich smrti a chtěl ho zatknout. Já si v tu chvíli myslela, že to je nějaké nedorozumění. Brumbál pak zmizel. Všechny studenty poslali na pokoj a dali nám zákaz vycházení.Na chodbách pak hlídali bystrozorové.
Další den vypukla ta patálie s kytkou. Byla jsem zrovna na pokoji a moc jsem o tom nevěděla. Dozvěděla jsme se o tom až další den, kdy se kytka rozlezla po schodech v několika patrech. V jednom patře, tom třetím to bylo obzvlášt nebezpečné. Naonec jsem se vrátila na pokoj a zase byl zákaz vycházení.
Další den se kytka začalo rozšiřovat do sklepení. Mrzimorští a zmijozelští si začali balit a měli se přesunout do vyšších pater. U nás v Havraspáru jsme debatovali o tom, kam je přesunou. Já jsem myslela, že je dají do učeben. Někdo jiný si zase myslel, že je šoupnou k nám do spolek. Radši bych u nás ve spolce teda mrzimorský než zmijozelský. Ukázalo se, že jsem neměla pravdu. Mrzimorští i zmijozelští se přesunuli k nám do spolky. Dostali několik volných pokojů. Na koleji začalo být plno, ale to jsme ještě nevěděli, že se k nám další dne připojí Nebelvír.
U Nebelvíru jsem našla alespon jednu pozitivní stránku. Znamená to, že Samuel Humming je teď se mnou ve stejné spolce. Zajímalo by mě jestli s někým chodí..I když je to stejně jedno, když mám Johna. Kdybych si měla mezi nimi vybrat, nevím koho bych si vybrala.
Ve spolce se také objevilo několik výtisků Denního věštce. Psalo se tam hlavně o událostech v Bradavicích, květině, Brumbálovu úniku a mizejících lidech v Prasinkách. Znamená to, že rodiče o tom už vědí. Do té dobyj sme jim o tom nepsala, doufám že na mě zato nejsou naštvaný. Měla jsem strach poslat Huberta ven, když tma je kdo ví co.Rodiče už mezitím určitě umírají strachy. Napadlo mě, jestli se mi nepokusí poslat sovu.
Už zemřel také první žák. Několik bystrozorů je také zraněno. Jednoho odvezli k Mungovi a tam zemřel. Jeden zase ležel mrtvý v koupelně. Alespoň tak to povídali. Šla jsem s Karinou na záchod a když jsme vycházeli, odběhla pro něco do koupelny. Zajímalo by mě, jestli o té mrtvole věděla a záchod použila jen jako záminku. Mužeme totiž chodit je n po dvojicích. Ve chvíli kdy odešla do koupelny, z klučičí umývarny někdo vyšel, nepamatuji si už kdo, ale věděl o té mrtvole a vydal se hned za Karinou. Běžela jsem za nima ale dovnitř jsem nešla. Do téhle koupelny už v životě nevlezu. Naštěstí jsem tu mrtvolu nezahlídla.
Ještě se vratím k tomu žákovi. Měl by to být nějaký prvák ze Zmijozelu, jistý Burneby Nevím-jak-dál. Našli ho o patro níž, jak z jeho těla vyrůstá rostlina. Tou dobou jsem se začala bát. Mám strach, že příští na řadě budu já. Co když pujdu s někým na záchod a než se naděju už budu někde ležet mrtvá. Co by potom dělali moji rodiče? Co by dělal John? A co moje kočka Kim a sovička Hubert? Kdo by se o ně postaral, když ne já? Vzpomněl by si pak na mě někdy Sam?
Přeji si, aby se Brumbál vrátil. Nemyslím si, že to těm zoologům provedl on. Určitě to je nějaké nedorozumění. Jestli se Brumbál nevrátí tak ta rostlina určitě vyhraje. Přála bych si, být doma v bezpečí u rodičů. Chtěla bych vidět svoje mladší sestřičky, jak se zlobí a dělají si naschvály. Chci se nad nimi vytahovat s kouzly, které umím a oni ne. Chci se jim posmívat, že šli do Krásnohůlek a ne do Bradavic.
Bože, ať už prosím tahle noční můra skončí!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *