Star Wars epizoda VIII – Jaké to bude bez princezny Leiy?

Nastaly vánoční prázdniny, den před Štědrým dnem a já jsem si v poklidu seděla na gauči, když jsem zahlédla na internetu, že Carrie Fisher dostala infarkt v letadle a převezli ji do nemocnice. Tak snad to přežije, řekla jsem si. Nepřežila.


Poslední týden se zdá, jakoby se s katastrofami a úmrtími roztrhl pytel. Letadlo s Alexandrovci. George Michael a teď i princezna Leia.Carrie Fisher.

Pro nás geekovce je nejhorší poslední zpráva. Ano, je smutné, že zemřela známá herečka a klid s rodinou, ale teď pochybuji, že by se našel nějaký Starwarsák, který by si nedělal obavy o další díl.

Něco jiného by to bylo, kdyby se to stalo před x lety, kdy se neplánovala další trilogie Star Wars. (Nebo možná plánovala, ale známe to, velké kecy a klapka utekla). Teď už máme za sebou první díl nové trilogie. Už víme, že se z princezny Leiy stala generálka a vůdkyně nových rebelů a zároveň rozvedená matka padoucha. (Podle některých teorií i matka hrdinky. Anebo její teta.)

Určitě měla sehrát ještě svou roli v příběhu. Konečně se jí našel brácha. A třeba měla právě mateřská láska spasit Bena Sola/Kylo Rena. Jestli ano, tak je galaxie v háji. Ale Kylo Ren se může radovat. Tolik chtěl být jako dědeček, tak je teď taky bez matky.

Jak to tedy bude dál?

Otázka, kterou si teď klade určitě každý fanoušek Star Wars. Obávám se, že aby to příběhově vyřešili, tak dojde k nějakému útoku na rebely. Až se tedy mladá Rey vrátí se starým Lukem (po nějakém tom jediovském výcviku), najdou mrtvou sestru a matku/tetu/cizí ženskou, co objímá mladou holku na potkání (nehodící se škrtněte)


Víc by mě ale vážně zajímala reakce Kylo Rena. Důvěřuji scénáristům, že toho nějak využijí. Kylo Ren je v tomhle hodně komplikovaná postava. Sice zabil vlastního otce, vypadá jak přerostlý puberťák, ale prakticky je hlavní postavou nové trilogie. Vždyť Star Wars přece vždycky bylo o napravení temného hrdiny. Tak tentokrát je to Kylo Ren, který se snaží být špatný z bůhvíjakého důvodu. Chce být zlý, ale láká ho ta světlá strana. Proto zabil otce. Chtěl smáznout ty mosty, chtěl být hrozný, strašný, zlý, ale namísto toho ublížil i sám sobě. Jenom si musí připustit, že to byla chyba a že mu otec bude chybět. Proto mě tolik zajímá, jak bude reagovat na ztrátu matky.

Scénáristi a režisérovi mají co vymýšlet. Jsem zvědavá, jak to dějově vyřeší. Takže za rok se uvidíme v kině!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *