Seriálové tipy #02 – Čarodějnické remaky

Vraťme se do dětství k seriálům, u kterých jsme vyrůstali. Je teď u nich velká šance, že se právě zremakovaly. A úplnou náhodou se všechny týkají čarodějnictví. Asi jsou teď kouzla IN.

The Worst Witch 

Na tomhle seriálu je trochu matoucí název, který je odlišný od českého, na kterého jsem zvyklá z dětství. Proto jsem ho dlouho na Netflixu ignorovala, než jsem ke svému překvapení zjistila, že se jedná o Čarodějnice školou povinné.  

Sice mě v prvním díle malinko odradilo létání na koštěti, které vypadalo o dost hůř než to z devadesátkové verze. Ale že se holky oproti předchozí dost omladili, my až tak nevadilo. Už to nejsou takové puberťačky, spíš děti, a proto jsou všechny jejich bláznivosti pochopitelnější, a i trochu roztomilé. Jen jsem nedokázala doteď přijít na to, v kolika letech na tu školu nastupují a kdy odcházejí. 

Hlavně ale oceňuju, že tam je konečně nějaký příběhový background. Nejen že od začátku známe o padoucha Agátu Krákavou, ale i Mildred má lepší původ. Od začátku je z nemagické rodiny, proto nic moc neumí. Navíc je tam záhada, jak přišla ke svým magickým schopnostem, což mě u seriálu dokázalo udržet, dokud jsem to nezjistila (jo, a taky pak už nebyly další díly). Teď čekám nato, až se objeví Mildretin talent pro oživování obrázků.

Takže závěrem shledávám tenhle seriálem lepší než originál. A slečna Meltová je moje nejoblíbenější postava a baví mě, jak je napsaná. Je přísná, nějaké blbnutí jim nedovolí, ale zároveň myslí na dobro holek. Vlastně všechny postavy jsou líp napsané, hlavně tam zahrnuli i rodiče. Díky tomu se dá soucítit i s Ethel Svatouškovou.

Čarodějky 

Tohle myslím není technicky remake, ale spíš reboot, protože jsou jiné hlavní hrdinky, jiná zápletka atd. V první chvíli mě zarazilo, že existuje další moc tří. Já jsem vždycky měla za to, že ty tři byly jediné, ale dává smysl, že ne. Proto existovalo spoustu kouzel pro moci tří a těžko je někdo napsal do knihy stínů speciálně pro ně. 

Ráda bych našla na tomhle novém remaku něco pozitivního, ale nějak mě nenapadá co. Jo, možná je to i tím, že jsem nevydržela podívat se na víc jak tři díly. Nechápu, proč změnili efekt světlonošského přemisťování. Jednak předchozí verze vypadala líp a potom… neměli by dodržovat to universum. Co je to za nové manýry, že s novou dobou vypadají efekty hůř než ty před dvaceti lety? Doba má jít kupředu!

Jediné pozitivní, co jim můžeme asi uznat, je podobnost postav. Vážně vypadají jako ségry. Jen je v tom i ta nevýhoda, že zezačátku si je budete plést. Já je třeba rozlišovala podle toho, že jedna z nich je na holky, a tyhle zmínky o přítelkyni mi pomáhaly.

Prostě když tenhle seriál vynecháte, o nic nepřijdete. Obzvlášť pokud jste zarytí fandové původní série a nechcete si ji ničím kazit, tak se na to vážně vykašlete. 

Sabrina, mladá čarodějnice 

Tady se jedná o remake, ale o velkou změnu žánru. Původní verze byla devadesátková oddechová komedie, nová verze je temné drama zabývající se satanismem. A zpracované je to pěkně stylově, má to grády, efekty vypadají dobře… Jen chybí ten starý dobrý sarkastický Salem. Ale snad brzo začne mluvit.

Jen nás trochu mate, z jaké to je doby. Smrtelníci mají trochu omezený přístup k právám žen, krátkým vlasům u dívek, až to působí malinko zastarale. Všechno čarodějnické navíc vypadá oldschool, ale u nich to patří k tomu stylu. Ale jednou tam Harvey použil moderní smartphone, a tím se nám to celé rozhodila. Co mají za rok? 

A ještě je tam jedna maličkost, že mají špatný zpracování satanismu. Dělají z něj záporáka, který chce ovládat čarodějnice, přivlastnit si je a nenechat jim svobodnou vůli. Na tom to celé stojí, protože Sabrina chce mít svobodu, nechce se odpoutat od smrtelníků. Ale skutečný satanismus, tedy z toho co jsem o něm okrajově slyšela, je založen na svobodné vůli.  

Ale i tak seriál doporučuju, protože má šmrnc a těším se, až se dostanu ke druhé sérii. 

Co říkáte na tyhle nové rebooty/remaky?

Jak se vám líbí jejich zpracování?

One Reply to “Seriálové tipy #02 – Čarodějnické remaky”

  1. z mojhu pohladu ma najkvalitnejsie spracovanie určite nová Sabrina 🙂 nemôžem sa dočkať 3. serie. Spracovanie ,vyber
    hlavnych postav a ich outfity, sabrinin make up sú dokonalé. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *