Jak jsem přesunula svůj blog na novou doménu… zase

Někteří blogeři rádi píšou články, někteří rádi fotí.

Já evidentně ráda přesouvám svoje blogy na nové domény.

Začínala jsem na www.story-by-nikav.blog.cz

To bylo v roce 2012. Mým záměrem ani nebylo psaní článků. Chtěla jsem blog, kde bych mohla dávat nové kapitoly Kate.

Co bych mohla říct k blog.cz? Že to je fajn na začátky. Taky jsem tehdy neznala nic jiného. Teprve jsem postupně zkoušela psát recenze.

Ale adminům blog.cz nikdy neodpustím jejich ignoraci. Jedna holka mi ukradla moji Kate, přejmenovala ji na Holly a prvních pět kapitol zveřejnila na svém blogu. Ve výsledku se ale nezlobím ani tolik na ní jako na adminy. Ona prostě udělala blbost, po nějaké době se omluvila a stáhla ji. Ale admini, kteří by měli copyright řešit, ignorovali moje stížnosti. Hlavně že na to mají formulář. Pff…

Takže jsem se přesunula na www.story-by-nikav.blogspot.cz

Bylo to přesně 20. března 2016 (dvouleté výročí!), kdy jsem zveřejnila narozeninový speciál ke všem svým povídkám a zároveň jsem se rozloučila se starým blogem.

Všechno bylo v pohodě, všechno klapalo. Přesto jsem tam vydržela na půl roku.

Nějak jsem zvládla ve škole objevit víc krásy WordPressu. Ten mě dostal hlavně na možnost rozbalovacího menu, které mi prostě na bloggeru nefungovalo.

Kromě toho s tím přišel i nápad na One Geek Girl. Že to zní líp, než Story by NikaV?

Tady bych možná mohla skončit. Co bych chtěla víc?

Ale zhruba před týdnem se moje spolubydla vrhla na založení blogu, o kterém už měsíc mluví. Přitom zmínila, že nahrát WordPress na vlastní doménu je lepší, protože umožňuje responzivní šablony.

Tak jsem se toho chytla a nebyl bych to já, abych svůj blog zase někam nepřesunula. Tak jsme teď tady. A mám i nové One Geek Girl logo (aspoň dokud mi někdo nevytvoří nějaké hezčí).

Ale podle mě si zasloužím gratulace za to, že jsem se za celý rok 2017 nikam nepřesunula. (Jo, částečně za to může hlavně to, že jsem ten rok celkově psala málo článku.) Vážně doufám, že už mi došly možnosti, kam přesunout svůj blog. Pokud někdo z vás o nějakém dalším místě ví, NEŘÍKEJTE MI TO!

4 Replies to “Jak jsem přesunula svůj blog na novou doménu… zase”

  1. Jak já ti rozumím! 😀 Já se za minulý rok stěhovala z blog.cz na blogspot, pak na WordPress.com, pak zase zpátky na blogspot a nakonec na blog s vlastní doménou a hostingem přes WordPress.org 🙂 Ale ke konci už mi to věčné stěhování pár lidí i vyčetlo, tak taky doufám, že už se nemám kam přesouvat 😀 Ať se ti na novém místě daří 🙂

    LENN

  2. To teda klobouk dolů, že se ti do toho stěhování chce. Mně stačilo se stěhovat jednou z blog.cz na WordPress. 😀 Každopádně přeju, ať se i na nové adrese daří.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *